هیدروکربن رزین

نام محصول رزین های هیدروکربنی

عنوان انگلیسی HYDROCARBON RESINS

شکل ظاهری گرانول 
نوع بسته بندی 25 کیلوگرم

گرید C5, C9, C5/C9
برند HENGHE, CHEMICAL RESIN

کشور سازنده چین

معرفی:

رزین های هیدروکربنی پلیمرهای ترموپلاستیک آمورفی هستند که با پلیمریزاسیون هیدروکربن های غیر اشباع تولید می وند. این رزین ها معمولا وزن مولکولی کمی بین 400 تا 5000 گرم بر مول دارند. سه نوع اصلی این هیدروکربنها عبارتند از C5 آلیفاتیک، C9 آروماتیک و رزینهای سیکلوآلیفاتیک DCPD.

رزینهای هیدروکربن آلیفاتیک C5:

این رزین از پایپرلن و مشتقاتش تولید می شود. مهمترین آنها ساختار سیس و ترانس 1و3 پنتادی ان، 2متیلن2بوتن، سیکلوپنتن و.. می باشند. این مونومرها به رزین های الیگومریک با نقطه نرمی کم تا زیاد و با استفاده از کاتالیزهای اسید لوئیس پلیمریزه می شوند. رزین های C5 ذاتا آلیفاتیک هستند و بطور کامل با لاستیک طبیعی و بیشتر اولفین ها (LDPE) و بسیاری از الاستومرهای سنتزی با قطبیت پایین سازگار هستند. این رزین ها در محدوده وسیعی از وزن مولکولی و نقاط نرمی مختلف (گریدهای جامد 85 تا 115°C و گریدهای مایع 5 تا 10°C وجود دارند. این رزین ها اکثرا رنگ زرد روشن تا قهوه ای روشن دارند.

رزینهای هیدروکربن آروماتیک C9:

ترکیب این رزین ها بستگی به مقدار هیدروکربن (روغن خام، قیر ذغال سنگ) دارد. مهمترین پایه مونومری برای این رزین ها عبارتند از: ایندین، متیل ایندین، دی سیکلو پنتا دی ان، استایرن، آلفا متیل استایرن و تولوئن های وینیلی متنوع هستند. در مقایسه با C5 این رزینها ویسکوزیته مذاب بالات، رنگ تیره تر و نقاط نرمی بالاتری از 100 تا 150°C دارند.

آلیاژ تجاری رزین های C5/C9 نیز در دسترس اند این رزینها اغلب بیرنگ هستند و از لحاظ پایداری رنگ و حرارتی بهبود یافته اند.

کاربرد:

چسب، عوامل هموژن ساز و اصلاح دهنده، تولید لاستیک ها، پوشش ها، جوهرهای چاپ و چسب، چسب های هات ملت، نوارهای PSA و لیبل ها.

رزین های هیدروکربن تجاری
BASF
EASTMAN
EXXONMOBIL

181 Downloads

146 Downloads

192 Downloads

نام محصول  TPU

عنوان انگلیسی THERMOPLASTIC URETHANES

شکل ظاهری گرانول 

نوع بسته بندی25 کیلوگرمی

گرید و برند 760, TK42, WANTHANE

کشور سازنده تایوان، چین و ایتالیا

137 Downloads

171 Downloads

125 Downloads

نام محصول EVA

عنوان انگلیسی ETHYLENE VINYL ACETATE 

شکل ظاهری گرانول

نوع بسته بندی25 کیلوگرمی

گرید 28400, 28150, 25025, 28005

برند LG, REPSOL

کشور سازنده  کره و اسپانیا

 کاربرد:

EVA 28%  در چسب های هات ملت، چسب کاشی و لایه ای از شیشه برای بهبود مقاومت ضربه ا ی کاربرد دارد.

نام محصول رزین اپوکسی
عنوان انگلیسی EPOXY RESIN
شکل ظاهری مایع
نوع بسته بندی بشکه
گرید E06, E01
برند پتروشیمی خوزستان
کشور سازنده ایران
معرفی: 
اپوکسی ها بخش مهمی از رزین های ترموست هستند که شامل حداقل یک نوع گروه اپوکساید می باشند. این رزینها یا خودشان به تنهایی یا با هموپلیمریزاسیون کاتالیستی و یا با بسیاری از آمینهای چند عاملی، انیدریدهای اسیدی، فنول ها و… کراسلینک می شوند. به این مواد واکنش گر هاردنر یا عامل پخت گفته می شود.
ویژگی: رزین های ترموست اپوکسی مقاومت شیمیایی و مقاومت دمایی بالا دارد. خواص ترموفیزیکی و مکانیکی آنها به نوع هاردنر و ترکیب درصد آن دارد.
کاربرد: روکش فلزات، کامپاندهای الکتریکی، مواد حرارتی، پلاستیک های تقویت شده با الیاف، چسب ها و پوشش ها و بدلیل مقاومت فرسایشی و حرارتی عالی در صنایع خودروسازی و هوافضا کاربرد دارد.
شرکت های تولید کننده در دنیا:
DOW
CYTEC
HEXION

126 Downloads

114 Downloads

121 Downloads

نام محصول: کالیفون (گام روزین)

عنوان انگلیسی:COLOPHONY

شکل ظاهری: جامد

نوع بسته بندی: بشکه 225 کیلوگرمی

گرید

برند

کشور سازنده: چین، هند

معرفی:  

کایفون (روزین) رزینی است که از گونه های مختلف درختان مخروطی بدست می آید. بسته به روش اصلاح ، سه نوع کالیفون وجود دارد: روزین آدامس ، روزین چوب و گلاب بلند. روزین صمغ از گونه های مختلف درختان کاج زنده به دست می آید. کالیفون در انواع مختلف محصولات متداول مانند چسب ، لوازم آرایشی ، لاک ، چاپ جوهر استفاده می شود.

نام محصول: کومارون رزین

عنوان انگلیسی: COUMARONE RESIN

شکل ظاهری: گرانول

نوع بسته بندی: 25 کیلوگرمی

گرید : G90 و  V120

برند:  NITTO

کشور سازنده: ژاپن

معرفی: 

رزین کومارون یک گرانول قهوه ای تا تیره یا رزین ترموپلاستیک پوسته پوسته است ، که توسط اتیلن و کسری از کربن C9 ، ذغال سنگ و تقطیر مجدد اتیلن تولید می شود ، که عمدتا در لاستیک ، جوهر ، رنگ ، چسب و غیره استفاده می شود.

ارتباط با ما از طریق واتس آپ
ارسال