صنعت خودرو

نام محصول: EPDM
عنوان انگلیسیEthylene Propylene Diene Monomer Rubber
شکل ظاهری کائوچوی جامد
نوع بسته بندی پالت 900 کیلوگرمی
گرید KEP 270
برند KUMHO
کشور سازنده کره 

معرفی:

اتیلن پروپیلن داین مونومر (EPDM) کوپلیمری از اتیلن، پروپیلن و مقادیر کمی (3 تا 9 درصد) از مونومرهای داین هستند که بخش های شبکه ای را برای ولکانیزاسیون ایجاد میکنند. گروه Diene معمولا دی سیکلو پنتا دی ان، اتیلیدن نوروبن یا 1و4 هگزا دی ان هستند.

ویژگی: الاستومرهای EPDM مقاومت حرارتی، مقاومت اوزون و مقاومت پیرشدگی عالی دارند. دارای خواص عالی در عایق الکتریکی، مانایی فشار و همچنین خواص عتای در دماهای پایین هستند. مقاومت این ماده به مواد شیمیایی قابل قبول است بعنوان مثال الاستومرهای EPDM مقاوم به بسیاری از سیالهای قطبی و آب گرم و بخار آب تا دمای 200°C (در غیاب هوا) هستند. در حقیقت این ماده مقاوم ترین لاستیک در دسترس در مقابل آب است.

کاربرد: صنعت اتومبیل سازی مانند شیلنگ های حرارتی و رادیاتورها، آب بندی های در و پنجره، اورینگ ها و گسکت ها، سیم و کابل، عایق، دیافراگم و…
شرکتهای اصلی تولید کننده :
DOW CHEMICAL
EXXONMOBIL
LION ELASTOMERS
KUMHO
http://www.kumhopolychem.co.kr/eng/product/epdm?seq=1

54 Downloads

39 Downloads

35 Downloads

نام محصول NBR
عنوان انگلیسی Acrylonitrile Butadiene Rubber
شکل ظاهری کائوچوی جامد
نوع بسته بندی پالت 1050 کیلوگرمی
گرید 35L 
برند KUMHO
کشور سازنده کره
معرفی:
اکریلونیتریل بوتادین رابر (NBR) که معمولا به لاستیک نیتریل مختصر می شود، یک الاستومر بی نظیر است که توسط پلیمریزاسیون امولسیونی رادیکال آزاد بوتادین با 15 تا 45 درصد اکریلونیتریل گرم (لاستیک گرم) یا سرد (لاستیک سرد) تولید می شود.
ویژگی: گریدهای NBR با میزان اکریلونیتریل بالا مقاومت سایشی و مقاومت به روغن بهتری دارند در حالیکه گریدهای با میزان اکریلو نیتریل پائین انعطاف پذیری در دمای پائین و رزیلیانس (جهندگی) بهتری دارند. در حالت کلی نیتریل رابرها خواص فیزیکی متوسطی دارند اما از مقاومت سایشی و مقاومت در برابر روغنها و حلالهای هیدروکربنی خیلی خوبی برخوردارند.
درصد نیتریل بالای 45% = لاستیک نیتریل بالا
30 تا 45% = نیتریل متوسط
کمتر از 30% = نیتریل پائین
کاربرد: آب بندی، شیلنگ روغن و گاز، گسکت، درزگیر، دیافراگم، تیوب، اورینگ و روکش کابل.
شرکتهای اصلی تولید کننده:
LANXESS
ZEON
LG CHEM
KUMHO
http://www.kumhopolychem.co.kr

71 Downloads

46 Downloads

58 Downloads

نام محصول: پلی بوتادین رابر

عنوان انگلیسی: POLYBUTADIENE RUBBER

شکل ظاهری: کائوچوی جامد

نوع بسته بندی: پالت 1260 کیلوگرمی 

گرید : 1220

برند: شازند و پتروشیمی تخت جمشید

کشور سازنده: ایران

معرفی:

لاستیک پلی بوتادین (PBR)  لاستیکی از بوتادین پلیمریزه است. بسیار شبیه به لاستیک طبیعی است. با پلی استارین سازگار است و در ترکیب باانواع دیگر لاستیکها در درجه حرارتهای پایین مناسب است.

خاصیت ارتجاعی ، مقاومت در برابر سایش و دمای پایین از ویژگیهای این لاستیک است.

ازعمده ترین کاربرد PBR آج تایر است. PBR مقاومت عالی در برابر سایش را نشان می دهدو به دلیل وجود

دمای انتقال شیشه کم مقاومت در برابر نورد کم و در نتیجه باعث کاهش مصرف سوخت می شود.

PBR همچنین دارای کاربرد اصلی به عنوان اصلاح کننده ضربه در پلی استایرن و رزین آکریلونیتریل بوتادین استایرن (ABS) ، کمربند ،شیلنگ ، واشر و سایر قطعات خودرو نیز از پلی بوتادین ساخته شده می شود.

زیرا در درجه حرارت سرد بهتر از سایر الاستومرها مقتومت دارد.

نام محصول: استایرن بوتادی ان رابر

عنوان انگلیسی: Styrene-Butadiene Rubber

شکل ظاهری: کائوچوی جامد

نوع بسته بندی: پالت چوبی و فلزی

گرید: 1502 

برند : پتروشیمی بندر امام

کشور سازنده: ایران

ویژگی و کاربرد:

لاستیک استایرن-بوتادین (SBR) یا Styrene-  butadiene  یک لاستیک مصنوعی است که از مونومرهای استایرن و بوتادین تشکیل شده است. این کوپلیمر تصادفی دارای خصوصیاتی مانند لاستیک طبیعی است. لاستیک استایرن-بوتادین یک لاستیک با کاربرد کلی است که در کاربردهای گسترده ای استفاده می شود. کاربرد این لاستیک ، از تسمه نقاله گرفته تا مهر و موم یا واشر و قطعات لاستیکی.

نام محصول سیلیکون
عنوان انگلیسی Poly (dimethyl siloxane)
شکل ظاهری کائوچوی جامد
نوع بسته بندی کارتن 20 کیلوگرمی
گرید انواع سختی ها
برند BLUESTAR, DJ-NE
کشور سازنده : چین

معرفی: 

پلیمرهای سیلیکونی یا پلی دی متیل سیلوکسانها از مهمترین پلیمرهای معدنی است که کاربردهای صنعتی زیادی دارد. نام سیلیکون معمولا به پلیمرهای ارگانو سیلیکون مانند پلی دی متیل سیلوکسان (PDMS) اطلاق می شود.

ویژگی : دلیل منحصر بفرد بودن این ماده پایداری دمایی و حرارتی، انعطاف پذیری عالی در دماهای پایین و مقاومت بالا در بربر شرایط جوی و بسیاری از مواد شیمیایی است. این پلیمرها کشش سطحی پایین دارند و توانایی خیس شدن در بسیاری از سطوح را دارند.
کاربرد: ادوات هوافضا، تجهیزات و لوازم پزشکی، لوازم خانگی، الکتریکی، ساختمانی، پوشش ها، چسب ها، عوامل آنتی فوم، نساجی و قطعات لاستیکی.
شرکتهای اصلی تولید کننده:
DOW CORNING
BLUESTAR https://bluestar.chemchina.com/lanxingen/gywm/zzjg/webinfo/2012/01/1325312701612608.htm
WACKER
EVONIK
MOMENTIVE
DJ-NE http://www.djsilicone.com/djsilicone-en/

55 Downloads

38 Downloads

نام محصول: لاستیک طبیعی SMR20

عنوان انگلیسی Standard Malaysian Rubber(SMR20

شکل ظاهری: کائوچوی جامد 

نوع بسته بندی : پالت 1260 کیلویی

گرید 20

برند GM

کشور سازنده: مالزی

معرفی:

لاستیک طبیعی TSR که به عنوان لاستیک بلوک نیز شناخته می شود، با توجه به پارامترهای فنی دقیق مانند محتوای خاک ، خاکستر ، محتوای نیتروژن ، ماده فرار و خواص لاستیک مانند پلاستیک پذیری Wallace (PO) و شاخص حفظ پلاستیک نمره بندی می شود.

نمرات TSR که بیشتر در صنعت تایر و لاستیک مورد استفاده قرار می گیرد ، درجه های TSR-20 و TSR-10 از اندونزی ، تایلند و مالزی هستند که به ترتیب به عنوان SIR20 ، STR20 و SMR20 شناخته می شوند. لاستیک بلوک می تواند هم از لاتکس درست و هم از انعقاد لاتکس تولید شود. از توری های درختی و ورق های بدون دود نیز می توان در تولید لاستیک بلوک استفاده کرد.

نمرات TSR مانند درجه 10 و 20 بیشتر مورد استفاده صنایع تایر بوده.این نمرات شامل SIR20 ، STR20 ، SMR20 هستند که به ترتیب از اندونزی ، تایلند و مالزی تولید می شوند.

نام محصول: لاستیک طبیعی  RSS1

عنوان انگلیسیRIBBED SMOKED SHEET RUBBER

شکل ظاهری : کائوچوی جامد 

نوع بسته بندی: بیل های 111 و 33 کیلویی

گرید

برند

کشور سازنده: مالزی

معرفی:

لاستیک ورق دودی روبانی معمولاً به عنوان RSS شناخته می شود. این ماده به طور مستقیم از لاتکس ساخته شده است. ورق های لاتکس منعقد شده پس از خشک شدن هوا یا دودی در کوره قرار می گیرند. ورق های دودی بر اساس پارامترهای خاصی از نظر بصری طبقه بندی می شوند و سپس در ظروف بسته بندی می شوند.اندازه و وزن کائوچو با توجه به کشور متفاوت است. در تایلند بسته بندی استاندارد برای RSS مقادیر زیادی 111.11 کیلوگرم در هر بیل و 171 عیار یا 19 متر بر تن در هر 20 FCL است. در اندونزی لاستیک RSS به صورت 113 کیلوگرم در وزن و 162 عیار یا 1830/30 متر در هر تن FCL بسته بندی می شود. بسته بندی استاندارد در ویتنام در بسته های کوچک 33/33 کیلوگرم یا 35 کیلوگرم در هر بیل با 19.2 متر بر تن یا 20.16 متر بر تن در هر 20FCC است. اندازه استاندارد بسته بندی در هند و میانمار از بسته های 50 کیلوگرم در هر بیل با تقریبا 19-20 متر بر تن در هر 20FCC است.تایلند همچنان به عنوان بزرگترین تولید کننده و صادر کننده لاستیک ورق و به دنبال آن ویتنام و اندونزی قرار دارد. اگرچه هند تولید کننده بزرگ لاستیک ورق است ، تمام تولیدات آن در وحله اول توسط بازارهای داخلی مصرف می شود.

نام محصول EVA

عنوان انگلیسیETHYLENE VINYL ACETATE

شکل ظاهری  گرانول

نوع بسته بندی 25 کیلوگرمی

گرید VS430

برند LOTTE

کشور سازنده   کره

معرفی:

اتیلن وینیل استات یا EVA  کوپلیمری از اتیلن و وینیل استات است. این ماده یک ترموپلاستیک به شدت الاستیک و چقرمه است که از روشنی و وضوح و براقیت عالی با بوی کم برخوردار است.

ویژگی : EVA   خواص بسیار عالی مانند قیمت پایین، چسبندگی خوب به بسیاری از سطوح قطبی و غیر قطبی، مقاومت بالا در برابر سوراخ شدن و ترک خوردگی و همچنین مقاومت حرارتی خوب دارد. این رزین ترموپلاستیک می تواند با دیگر رزین ها مانند LDPE  و LLDPE کوپلیمره شودو یا بعنوان لایه ای از فیلمهای چند لایه شود. در آلیاژها و کوپلیمرها درصد EVA بین 2 تا 25% است. درصدهای بالاتر EVA برای کاهش دمای ذوب و بهبود عملکرد در دماهای پائین بکار می رود.

کاربرد: EVA 18%  در بسته بندی و صنایع تولید قطعات پلاستیکی کاربرد دارد. مهمترین کاربرد EVA 18% در بسته بندی لبنیات و گوشت، زیره کفش، عایق سیم و کابل، لوله ها، اسباب بازی، بسته بندی های بهداشتی و… کاربرد دارد.

تولیدکنندگان اصلی

DISTRUPOL

DUPONT

EXXONMOBILE

TOSOH

LYONDELLBASELL

 

44 Downloads

22 Downloads

 

نام محصول پلی آمید
عنوان انگلیسی POLYAMIDE
شکل ظاهری گرانول
نوع بسته بندی 25 کیلوگرمی
گرید 6 و 66* بیرنگ و مشکی* ساده و الیافدار
برند یوروتک، اپسان، پلی تم، IMS 
کشور سازنده ترکیه
معرفی:
پلی آمیدها می توانند هم با واکنش یک دی اسید و یک دی آمین تولید شوند و هم ه سیله پلیمریزاسیون حلقه گشای لاکتام ها. پلی آمیدها بصورت ترموپلاستیک های آلیفاتیک، نیمه آروماتیک و تمام آروماتیک یافت می شوند. پلی آمیدهای آلیفاتیک مهمترین طبقه ترموپلاستیک های مهندسی هستند.
ویژگی: دو پلی آمید مهم عبارتند از: نایلون 6-6 (پلی هگزامتیلن آدیپامید) و نایلون 6 (پلی کاپرولاکتام). هر دو خواص مکانیکی عالی مانند استحکام کششی بالا، انعطاف پذیری بالا و جهندگی خوب، کرنش کم و استحکام ضربه بالا دارند. هر دو دمای ذوب و دمای انتقال شیشه ای بالا دارند که موجب بالا بودن خواص مکانیکی در دماهای بالاتر می شود. به عنوان مثال دمای شکست حرارتی (HDT) پلی آمید 6-6 بین 180°C تا 240°C است که بالاتر از پلی کربنات ها و پلی استرهاست. پلی آمیدها همچنین در برابر حلال ها و روغن ها مقاومت خوبی دارند. یزرگترین محدودیت پلی آمیدها حساسیت به رطوبت است که موجب می شود خواص مکانیکی تغییر کند. به عنوان مثال استحکام کششی پلی آمید مرطوب 50 درصد کمترد از پلی آمید خشک است. پلی آمید مهم دیگر نایلون 12-6 است. این نوع پلی آمید به دلیل داشتن گروه بزرگتر متیلن در شاخه اصلی آب دوستی کمتری نسبت به نایلونهای 6 و 6-6 دارد. این پلی آمید مقاومت به رطوبت، پایداری ابعادی و خواص الکتریکی بهتری دارد اما درجه کریستالینیتی و دمای ذوب و خواص مکانیکی کمتری دارد. دیگر پلی آمیدهای تجاری در دستری نایلون 6-4 ، 10-6 و 11 می باشد.

کاربردها: صنایع اتومبیل سازی، پوشش سیم و کابل، فن های خنک کننده، ورودی های هوا، داکت های هوای توربو، پوشش های موتور، چرخ دنده ها، پمپ ها، لوازم خانگی و بسیاری قطعات الکتریکی و الکترونیکی مانند سوکت ها، سوئیچ ها و پلاگ ها و….

شرکت های اصلی تولید کننده: 

پلی آمید
HONEYWELL
BASF
EVONIK

152 Downloads

49 Downloads

36 Downloads

27 Downloads

نام محصول PBT

عنوان انگلیسی  POLYBUTYLENE TEREPHTHALATE

شکل ظاهری   گرانول

نوع بسته بندی 25 کیلوگرمی

گرید ساده و الیافدار

برند EPSON, EUROTEC, BLUESTAR

کشور سازنده  ترکیه و چین

معرفی:

PBT   دومین پلی استر تجاری مهم است. یک ترموپلاستیک نیمه آروماتیک است که به راحتی قالبگیری و شکل دهی می شود. بسته به سرعت سرمایش و فرآیند قالبگیری ساختار آمورف یا نیمه کریستالی دارد.

ویژگی: PBT خواص بسیار جذابی مانند استحکام و چقرمگی بالا، سابش خوب و مقاومت حرارتی عالی، کرنش کم در دماهای بالا و مقاومت شیمیایی خوب دارد. پایداری ابعادی عالی بخصوص وقتی با الیاف شیشه تقویت می شود دارد.

کاربرد: صنایع خودروسازی، الکتریکی مانند کانکتورها، صفحه کلیدها، سوئیچ ها، جعبه تقسیم  و پوشش های کابل نوری

بزرگترین تولیدکننده های PBT در دنیا: 

BASF

DUPOUNT

SABIC

MITSUBISHI

24 Downloads

29 Downloads

24 Downloads

26 Downloads

نام محصول POM

عنوان انگلیسی POLYOXYMETHYLENE

شکل ظاهری   گرانول 

نوع بسته بندی  25 کیلوگرم

گرید FM090, K300

برند   FORMOCON, KOLON

کشور سازنده   تایوان و کره

معرفی و ویژگی:

POM  که اغلب پلی فرمالدهید یا استال نامیده می شود از مهمترین ترموپلاستیکهای با کریستالینیتی بالا، سفتی، سختی و کرنش کم تحت تنش شناخته می شود. این پلیمر ضریب اصطکاک کم و مقاومت شیمیایی عالی دارد. همچنین پایداری حرارتی و مقاومت در برابر شعله متوسطی دارد. POM  و کوپلیمرهایش اغلب بهترین انتخاب برای کاربردهایی استفاده می شوند که نیاز به اصطکاک کم، تلورانس ابعادی کم و ضربه پذیری بالا و مقاومت خزش بالا هستند.این ماده به روش قالبگیری تزریقی به قطعات تزریقی تبدیل می شود.

کاربرد: قطعات مکانیکی، قطعات خودرو، سخت افزار، ماشین آلات ،اجزای الکتریکی و الکترونیکی.

چرخ دنده ها، یاتاقان ها، غلطک ها، خطوط انتقال دهنده، پمپ ها، فیلترهای خانگی، شیرها و دریچه های گردش هوا، پمپ های سوخت، قطعات فن خنک کننده، دستگیره های در و…

شرکتهای اصلی تولید کننده:

DELRIN

DURACON

CELCON

ULTRAFORM

26 Downloads

36 Downloads

24 Downloads

نام محصول PC   

عنوان انگلیسی  POLYCARBONATE

شکل ظاهری     گرانول 

نوع بسته بندی   25 کیرمی

گرید 1100, 1100U, 0710U, 1012U

برند Honam و خوزستان

کشور سازنده   کره و ایران

 معرفی:

پلی کربنات ها از واکنش دی هیدروکسی و فوسژن با حذف کلرید هیدروژن تولید می شود. مهمترین دی ال بیس فنول A (BPA)  است. پلی کربنات ها بزرگتریت حجم فروش را در بین ترموپلاستیک های مهندسی دارند. این ماده یک نوع پلیمر آمورف است که به راحتی می تواند قالبگیری و شکل دهی حرارتی شود.

ویژگی : پلی کربنات ها بالاترین سطح پخش نور و بالاترین چقرمگی و همچنین از پایداری ابعادی خوب و مقاومت به خزش عالی برخوردارند. از معایب PC می توان به تمایل آن به زردشدگی آن در مقابل اشعه UV اشاره کرد که برای رفع این مشکل، پلی کربنات ها را با جاذب های UV مانند بنزوتری آزول ها و هیدروکسی فنیل تری آزول ها ترکیب می کنند.

کاربرد: کلاه ایمنی، دیسک فشرده، لوازم خانگی، شیشه دار کردن پنجره، در و محافظ های صفحه، عینک آفتابی، قطعات اتومبیل و ….

پلی کربنات های تجاری:

BAYER

STYRON

SABIC

28 Downloads

33 Downloads

29 Downloads

نام محصول  PMMA

عنوان انگلیسی POLY METHACRYLATES

شکل ظاهری   گرانول 

نوع بسته بندی 25 کیلوگرمی

گرید CM205, IH830

برند

کشور سازنده  تایوان

معرفی:

PMMA یا اکریلیک و پلکسی گلس یک ترموپلاستیک شدیدا آمورف، شفاف و بدون رنگ است که می تواند به راحتی فرآیند شود و به بسیاری محصولات تمام شده یا نیمه تمام تبدیل شود. بسیاری از گریدهای تجاری PMMA به وسیله ی پلیمریزاسیون رادیکال آزاد تولید می شوند. اکثر گریدهای تجاری PMMA ساختار ایزومری اتاکتیک با دمای انتقال شیشه ای 125°C دارند.

ویژگی : از ویژگی های بارز PMMA سفتی، سختی و قابلیت عدم فرسایش در هوا می باشد. برای افزایش چقرمگی نیاز به اصلاح کننده های ضربه می باشد که میتواند 7 تا 10 برابر مقاومت ضربه ای بیشتری نشان دهند.

کاربرد: به دلیل شفافیت بالای این ماده، PMMA  بعنوان جایگزین برای شیشه های معمولی، تنوعی از اشکال صفحه ای، میله ای، لوله، الیاف نوری، ساختارهای معماری، چراغ خودرو، لوله های حمام و فیکسچرهای بهداشتی تنها تعداد کمی از کاربردهای آن است.

شرکتهای اصلی تولید کننده

PMMA

ARKEMA

DOW

EVONIK

KURARY

LUCITE

22 Downloads

23 Downloads

ارتباط با ما از طریق واتس آپ
ارسال